2023-05-31

Debian 11.7 – Siódma aktualizacja Debiana 11

0

Wczoraj zespół Debiana ogłosił wydanie siódmej aktualizacji swojego stabilnego systemu Debian 11 o kodowej nazwie „bullseye”.

Debian 11.7 zawiera poprawki dla wielu popularnych i mniej popularnych pakietów. Wśród nich znajdują się Apache2, Flatpak, LibreOffice, Firefox, Chromium czy sterowników NVIDIA. Poprawki te skupiają się na rozwiązywaniu problemów związanych z bezpieczeństwem, błędami i innymi istotnymi kwestiami.

Debian to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych dystrybucji Linuksa, znany z solidności, stabilności i zaangażowania w bezpieczeństwo. Regularne aktualizacje i poprawki są kluczowymi elementami utrzymania systemu w dobrym stanie, a Debian 11.7 jest kolejnym krokiem w zapewnieniu użytkownikom jak najbardziej niezawodnej i bezpiecznej platformy.

Pełna lista poprawek i zaktualizowanych pakietów znajduję się na oficjalnej stronie Debiana.

Debian 12 „bookworm”

Oprócz aktualizacji Debian 11.7, warto wspomnieć, że Debian projektuje już kolejną wersję systemu, Debian 12, którego planowane wydanie przewiduje się na połowę 2023 roku. Debian 12, znany również pod kodową nazwą „bookworm”, będzie kolejnym krokiem naprzód w rozwoju tej popularnej dystrybucji Linuksa. Społeczność Debiana i zespół deweloperów pracują nad wprowadzeniem nowych funkcji, usprawnieniami oraz poprawkami błędów, aby zapewnić jeszcze lepszą wydajność, bezpieczeństwo i użyteczność dla użytkowników.

Debian to projekt oparty na wolnym oprogramowaniu, a społeczność Debiana angażuje się aktywnie w rozwój i utrzymanie systemu. Dzięki temu użytkownicy mogą oczekiwać systemu operacyjnego, który spełnia ich wymagania i oferuje szeroki wybór pakietów aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *