loader image
2023-03-31

Jaka jest najlepsza wersja systemu Windows?

System Windows od swojej premiery stał się jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie. Przez lata firma Microsoft wydała wiele różnych wersji systemu Windows, a każda z nich miała swoje wady i zalety. Dlatego trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która wersja była najlepsza. Niemniej, wśród wielu wersji systemu Windows, kilka z nich wybija się na tle innych i mogą być uznane za najlepsze dotychczas stworzone.

Jednym z takich systemów jest Windows XP. Ten system operacyjny, został wydany w 2001 roku. Cieszył się ogromną popularnością i opinią, że jest jednym z najlepszych wydanych dotychczas systemów. XP był łatwy w obsłudze i stabilny oraz oferował dużo nowych funkcji takich jak np. możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej czy integracja z aparatami cyfrowymi. Dzisiaj to nie wydaje się tak imponujące, jednak 20 lat temu, to było coś.

Windows XP (Zdjęcie pochodzi z serwisu wikipedia.org)

Innym systemem, który może być uznany za jeden z najlepszych, jest Windows 7. System ten został wydany w 2009 roku. Był uwspółcześnieniem i odświeżeniem poprzedniej wersji – Windowsa Vista. Znana siódemka cieszyła się uznaniem, ponieważ była prosta w obsłudze i bardziej intuicyjna.

Windows 7 (Zdjęcie pochodzi z serwisu wikipedia.org)

Ostatnio coraz więcej mówi się o systemie Windows 10, podczas porównywania jej z najnowszym produktem Microsoftu – Windowsem 11. Dziesiątka została wydana w 2015 roku i od tego czasu jest stale wspierana i aktualizowana. Do systemu dodano nowe funkcje, których nie miała poprzednia wersja. Pojawiła się między innymi funkcja asystenta głosowego – Cortana, i możliwość korzystania z aplikacji mobilnych na komputerze. Nie brakuje na świecie osób, które uważają, że Windows 10 jest najlepszą i najgorszą stworzoną dotychczas wersją systemu Windows.

Windows 10 (Zdjęcie pochodzi z serwisu wikipedia.org)

Ostatecznie jednak, wybór najlepszego systemu operacyjnego jest subiektywny i nie da się jednoznacznie stwierdzić jaki system jest najlepszy. Wszystko zależy od preferencji i potrzeb użytkownika, jednak nie da się zabrać wyżej wymienionym systemom zasług jakie zrobiły dla rozwoju komputerów osobistych.