loader image
2023-03-31

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego telefonu?

1. Sprawdź czy opłaca się jeszcze kupić ten telefon

Porównaj rok wydania i zakupu, ile był użytkowany, parametry i cenę wybranego modelu z innym, nawet nowym. Może okazać się, że ten „okazyjny model” nie jest wcale taki okazyjny.

Sprawdź też czy wybrany model obsługuje najnowszy system, system o jedną generację starszy nie robi zbytniej różnicy… Przynajmniej dopóki nowy system został wydany całkiem niedawno, z czasem może się okazać, że nasz telefon np. nie będzie chciał obsługiwać nowej aplikacji ze sklepu.

Ważna jest też ilość pamięci RAM, w dzisiejszych czasach nie warto patrzeć na urządzenia które mają mniej niż ok.3GB RAMU. Urządzenie może wtedy gorzej radzić sobie z wieloma zadaniami. Dzisiaj standardem staje się już 6 a nawet 8 GB RAM-u, do tego dobry procesor powoduje świetne doświadczenia z urządzeniem.

2. Jeżeli kupujesz telefon lokalnie, zobacz go bliżej.

Jeżeli masz zamiar telefon kupić np. w lombardzie lub u sprzedawcy z twojej okolicy, zobacz telefon z bliska. Wtedy możesz dostrzec każdy mankament, jakaś ryska tu jeszcze kolejna tam… I cały telefon w rysach.

Sprawdź czy wszystko działa, uruchom jakąś stronę internetową najlepiej z wieloma treściami aby zobaczyć jak telefon sobie z tym radzi.

Sprawdź też czy nie ma problemów z ładowaniem, sprawdź też stan baterii.

3. Sprawdź opinie o wybranym modelu w internecie

Zawsze może okazać się, że tak cudowny model jest np. źle oceniony przez działanie konkretnego zadania.

4. Jeżeli możesz, poproś o dokładniejsze zdjęcia

To łatwy sposób na wykrycie mankamentów, jednak mniej skuteczny niż zobaczenie modelu na żywe oczy.

5. Unikaj podejrzanie tanich urządzeń

Zawsze łatwo się nadziać, zawsze telefon może być „dobrą” podróbką.

6. Sprawdź numer IMEI

To ważny krok, numerem IMEI możesz sprawdzić czy nie był on blokowany lub należy do kradzionego urządzenia. Numer IMEI można sprawdzić na stronie: https://imeiinfo.pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *